Dzień kropki

Utworzono dnia 17.09.2021

Od 2011 roku 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Co to takiego?

Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, miliony dzieci bierze udział w licznych aktywnościach, których celem jest odkrywanie talentów i wspieranie kreatywności. Dzieci rozmawiają o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzą "kropkowe" dzieła i wzajemnie się inspirują.

Ważnym elementem święta jest dokumentowanie powstałych prac, a następnie dzielenie się nimi w Internecie. W ten sposób wiadomość o dniu kropki rozprzestrzenia się na cały świat.

W tym roku po raz drugi w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki -  dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie poznali historie Vashti –  dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto, które dotyka idei leżącej u podstaw edukacji. Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie każdy potrafi go w sobie odkryć.

Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia wykonywali kropkowe rysunki i włożyli ubrania w kropki.
Relację z tego niezwykłego dnia można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

Utworzono dnia 17.09.2021, 21:22

Licznik odwiedzin: