Wieczór kolęd

17 grudnia 2019 r. po raz siódmy zaprosiliśmy naszych przyjaciół na WIECZÓR KOLĘD dla społeczności lokalnej.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Sławomira Jędrych witając przybyłych gości, następnie uczniowie klasy V i VI wystąpili w Jasełkach pod kierunkiem pani katechetki Anety Bratveit i księdza Grzegorza Biniędy. Piękne przedstawienie zwieńczyły życzenia świąteczne z opłatkiem.

W przerwie można było odwiedzić kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i skorzystać z bufetu ze smacznym ciastem i herbatką lub kawą.

W drugiej części wieczoru uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem wychowawców zaprezentowali kolędy i pastorałki. Kolędę również zaśpiewali nauczyciele wzmocnieni w tym roku przez Radę Rodziców. Natomiast niespodzianką tegoroczną był występ A cappella męskiego chóru strażaków z zastępu OSP w Dobieszynie.

O oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Chmielewski.

Taki wieczór łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje, tworząc magiczny nastrój na Święta Bożego Narodzenia.

Z pięknymi życzeniami...

„Nikt nie jest tak silny, by nie potrzebował pomocy i nikt nie jest

tak słaby, by nie mógł pomóc innym”

Odwiedzanie w okresie przedświątecznym, osób samotnych i starszych mieszkających  w miejscowości Dobieszyn i okolicach, to już tradycja naszej szkoły.

W tym roku poza własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi, przygotowaliśmy dla tych osób również malowane na drewnie anioły. Tradycyjnie, dołączyliśmy także słodką niespodziankę (pachnący miodownik wg receptury naszych babć).

Z tak przygotowanymi upominkami i uśmiechem wyruszyliśmy w drogę.

Poza tymi drobiazgami, ofiarowaliśmy również tym osobom dobre słowo i swój czas .

Wszyscy mieszkańcy przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie.

6 grudnia - Mikołajki

Spotkania z Mikołajem

W tym magicznym, świątecznym czasie o uczniach naszej szkoły nie zapomniał długo wyczekiwany gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Jak zwykle przybył z workami pełnymi prezentów. Najwięcej radości dostarczył najmłodszym - dzieciom z przedszkola. Święty Mikołaj obdarował wszystkich uczniów upominkami, które były sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stromcu. Dzięki finansowemu wsparciu komisji uczniowie naszej szkoły byli także w kinie w Radomiu na filmie pod tytułem: „Kraina lodu II”. Ten dzień dostarczył wszystkim dużo uśmiechu i radości.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

3 grudnia sala klasy VI zamieniła się w prawdziwą pracownię rękodzieła. A to za sprawą warsztatów świątecznych, w których wzięli udział pracownicy szkoły oraz chętni rodzice. Spod palców zgromadzonych pań wychodziły prawdziwe cuda. Do ich stworzenia używałyśmy głównie naturalnych materiałów – patyków, szyszek, mchu, kory. Warsztaty miały na celu zacieśnić relacje oraz współpracę z rodzicami.

Efekt naszych działań będzie można podziwiać, a przede wszystkim zakupić, podczas spotkania jasełkowego 17 grudnia 2019 roku. Wszystkim obecnym na warsztatach bardzo dziękujemy!!!

Wieczór kolęd

Swiąteczne warsztaty