WORD szkoli najmłodszych z bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły

26 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Celem spotkania było „ Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Dzieci z klas I-III wysłuchały ciekawej prelekcji na temat poruszania się po drodze, przestrzegania przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych oraz obejrzały prezentację na ten temat.

Na koniec dzieci otrzymały zestawy odblaskowe,  z których mają korzystać w czasie poruszania się po drodze.

8 lutego 2020

Podczas tegorocznego, sobotniego Balu Karnawałowego dobieszyńskie dzieci i młodzież tańczyły przy wspaniałej muzyce podanej przez DJ.

Atrakcjami popołudnia były: loteria fantowa, bufet oraz konkursy przygotowane przez Radę Rodziców.

Długo przygotowywane na ten dzień, wspaniałe kreacje, młodsi uczniowie prezentowali  na czerwonym dywanie przy dźwiękach muzyki. Królową balu została Natalia Sumińska, zaś królem - Jakub Jarosiński, którzy wykazali się wytrzymałością, poczuciem rytmu i niebywałą pomysłowością w konkursie tanecznym.

Na stołówce na  wszystkich uczniów  czekały smaczny pączek z herbatką i słodka niespodzianka.

Zapraszamy do galerii zdjeć.

DBI: Działajmy Razem!

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!, już w pierwszym tygodniu lutego i w ramach zaplanowanych działań nauczyciele informatyki: przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie dzieci w internecie w klasach I-VIII; zostały ogłoszone konkursy szkolne dla uczniów młodszych kl. I-IV na plakat oraz dla uczniów starszych z kl. V-VIII na komiks lub mem pod hasłem: "Jasna strona internety - tworzymy kluturę szacunku w sieci"; wykonano gazetkę na korytarzu szkolnym na DBI na której wyeksponowane zostały prace konkursowe uczniów; zozdano rodzicom uczniów ulotki informaycyjne; uczniowie klasy VIII Oliwia Szczepaniak i Kacper Biernacki przedstawili na apelu szkolnym prezentację multimedialną nt. bezpiecznych i właściwych zachowań w świecie cyfrowym.

Oto lista zwycięzców konkursu:

Kategoria uczniowie kl. I-IV

I m-ce Aneta Sajewska kl. II

II m-ce Aleksandra Nowak kl. III

III m-ce Adam Sumiński kl. II

Kategoria uczniowie kl. V-VIII

I m-ce Amelia Jedlikowska kl. VI

II m-ce Anna Nogalska kl. VI

III m-ce Joanna Król kl. VI

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wycieczka na bajkę muzyczną

28 stycznia 2020 roku dzieci z klas 0 – III wybrały się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach na przedstawienie „Mikołaj w tajemniczej krainie krasnali”, wystawiane przez aktorów  z teatru muzycznego „Duduś” z Łodzi.

Przez godzinę, w towarzystwie zajączków, podróżowaliśmy po świecie krasnali, Smerfów, czarownicy, Gargamela czy troli. W spektaklu, obok prawdziwych aktorów, pojawiły się także kukiełki. Dzieci zaproszone zostały do różnych zabaw, śpiewały piosenki, brały udział w konkursach. Na koniec, każdy został obdarowany balonem.

Dużą frajdę sprawił dzieciom poczęstunek w pobliskiej restauracji KFC.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

WORD

Bal Karnawałowy w Dobieszynie