Przedszkolne Akcje

Pyszne pomaganie

Drugi tydzień grudnia upłynął w naszej szkole niezwykle szybko i był bardzo intensywny. Wszystko to za sprawą udziału grup przedszkolnych w akcji MEN „Razem na Święta”, w ramach której piekliśmy pierniczki, by potem obdarować nimi potrzebujących. Nasz wybór padł na podopiecznych Domu Pomocy Społecznym w pobliskim Niedabylu.

Pierwsi do pracy zabrali się 3- i 4-latki z grupy 0 „b”. Starszaki na tą pyszna pracę przeznaczyli czwartek i część piątku. Radości było co niemiara. Dzieci, po umyciu rąk, zaczęły mieszać, ugniatać, wałkować, wykrawać. A kształty były najróżniejsze: aniołki, choinki, ludziki, mikołaje, bombki czy gwiazdy. Panie woźne tylko kursowały między salami a kuchnią, dostarczając upieczone pierniczki i odbierając blachy z kolejnymi do pieczenia. Po wystudzeniu ciastek zaczęła się najprzyjemniejsza część pracy, czyli dekorowanie. W ruch poszły lukier, kolorowe pisaki oraz najróżniejsze posypki. Gdy już polewy zastygły, panie zapakowały pierniczki w piękne woreczki i z tak przygotowanymi prezentami wyruszyły do Niedabyla.

W związku z panującą epidemią COVID-19, uprzedzono nas, że nie będziemy mogły wejść na teren ośrodka. Jednak ciekawość mieszkańców i radość z naszego przybycia przekonały panie pielęgniarki do tego, aby nas wpuścić. Oczywiście przy pełnym rygorze sanitarnym. Byłyśmy szczerze wzruszone tym, jak zareagowali na nasze upominki pacjenci domu pomocy – ludzie chorzy, upośledzeni umysłowo, spośród których jedynie garstka spędzi święta z rodzinami (a jest ich tam ok. 70 osób). Po tej wizycie obiecałyśmy, że jeszcze ich odwiedzimy i przywieziemy różne niespodzianki.

Byłyśmy dumne z naszych przedszkolaków, które zrozumiały, że taki drobiazg jak mały pierniczek może ucieszyć kogoś, kto nie ma nic, bo nie ma miłości bliskich.

Pyszne pomaganie

Utworzono dnia 21.12.2020, 19:23