Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada to w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie do szkoły zabrali ze sobą pluszowe misie, mogli również dużo dowiedzieć się o najsłynniejszych misiach z całego świata , niespodzianką były nagrody za rozwiązanie zagadki o Kubusiu Puchatku.


Tydzień tolerancji

W dniach od 21 do 23 listopada w naszej szkole realizowane były działania pod hasłem: "Szanuj kolegę swego jak siebie samego - tolerancyjny , nie znaczy obojętny".

Pierwszego dnia uczniowie przygotowywali karteczki z życzliwymi pozdrowieniami i życzeniami dla bilskich mu osób oraz obchodziliśmy razem z UNICEF-em, na niebiesko Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka;

Drugiego dnia - wszyscy uczniowie przygotowali kolorowy pasek ze swoim pięknie zapisanym imieniem;

Trzeciego dnia - utworzyli łańcuch tolerancji i życzliwości z kolorowych pasków;

Zaś trzeciego dnia - na korytarzu pojawiło się "drzewko życzliwości", na którym uczniowie zawiesili wtorkowe karteczki z życzeniami.

Autorzy najciekawszych karteczek zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. W tym dniu każdy mógł przyjść do szkoły ubrany na kolorowo.


„ZŁOTÓWECZKA DLA PIESECZKA”

W dniu 15 listopada 2018r. odbył się apel informujący o przeprowadzanej akcji „Złotóweczka dla pieseczka”. W listopadzie uczniowie z klasy VII urządzają zbiórkę pieniędzy, koców lub karmy, które zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Będziemy wdzięczni za wszelką okazałą pomoc.


DOKARMIANIE PTAKÓW 2018r.

W listopadzie rozpoczęliśmy akcję dokarmiania ptaków. Uczeń klasy czwartej Dominik Hołuj wykonał karmnik który został umieszczony na terenie naszej szkoły a następnie klasa czwarta dosypała karmy dla ptaków. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy ptakom udało się przetrwać zbliżającą się zimę.


Sadzenie drzew na 100-lecie niepodległości Polski

Nasza szkoła postanowiła uczcić przypadającą w tym roku
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób ekologiczny. Dnia 15 listopada 2018 roku każda klasa zasadziła drzewko na terenie szkoły.


II Gminny  Konkurs  Piosenki  Ludowej

W dniu 31 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. B. Chmielewskiej wzięli udział w II Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej w  Stromcu.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych:  oddziały przedszkolne, klasy I-III,  klasy IV-VIII.

  Wszyscy uczniowie zdobyli miejsca na podium.

  I miejsce  w kategorii klas I – III  -  Aleksandra Nowak  klasa II

  I miejsce w kategorii klas IV – VIII  -  Julia Jarosińska  klasa VII

  I miejsce w kategorii klas I - III    -  Zespół „ Dobieszyńskie słowiki” w składzie: Natalia Sumińska, Aleksandra Zabielska i Jakub Jarosiński 

III miejsce  w kategorii klas I – III  -  Oliwia Jarosińska  kl. I  

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

Uczniowie zostali przygotowani przez: p. W. Jaworska, p. S. Jędrych, p. B. Chmielewską i p. M. Chmielewskiego

   

  

 


Światełko dla poległych żołnierzy

Dnia 30 października 2018r. uczennice klasy VIII : Sylwia Adamiec, Martyna Gołąbek, Aleksandra Sąpór i Sandra Woźniak pod opieką p. Agnieszki Pawlak uporządkowały mogiły żołnierskie znajdujące się w okolicznym lesie. Zagrabiono liście, złożono wiązanki wykonane przez uczniów, zapalono symboliczne światełko dla tych, którzy polegli, abyśmy my mogli być wolni. Pamiętamy o naszych bezimiennych bohaterach.

  


Żywa lekcja historii

16 października 2018r. do naszej szkoły przybyła grupa rekonstrukcyjna z prezentacją na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Panowie opowiedzieli nam historię Polski od zaborów do roku 1918. Atrakcją wystąpienia były pokazy broni i ubiorów charakterystycznych dla danych czasów. Wszystko można było dotknąć i przymierzyć. To była prawdziwa-  żywa lekcja historii.

      


Spotkanie z Panem Janem Czachowskim

Dnia 9 października 2018r. nasza szkoła gościła Pana Jana Czachowskiego, który przybył do nas z prelekcją na temat drogi, jaką musiała przebyć nasza Ojczyzna , aby stać się znowu wolną po 123 latach zaborów.   W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy VI- VIII.

Pan Czachowski przybliżył postać Józefa Piłsudskiego oraz Jego wielkie zasługi dla niepodległej Polski, a także opowiedział o lokalnym patriocie- Juliuszu Bagińskim.

Prelekcja odbyła się w ramach działań związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  


Gminne talenty plastyczne

Uczennica Anita Sułkowska  brała udział w konkursie plastycznym "Gminne talenty plastyczne" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Jagiellońskie we współpracy z MSCDN  Radom. W sobotę 6 października uczestniczyła w wernisażu prac uczestników tego konkursu zorganizowanym w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej  "Elektrownia" przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

10 X 2018 - Wycieczka do ZOO w Warszawie

10 października grupa 44 uczniów naszej szkoły pod opieką Sławomiry Jędrych, Barbary Chmielewskiej, Doroty Wasek i Sławomiry Kozłowskiej udała się na wycieczkę do warszawskiego Zoo. W piękny, słoneczny i jesienny dzień spacerowaliśmy po ogrodzie zoologicznym i podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta. Był również czas na zakup pamiątek i zabawę na placu zabaw.

 


12 X 2018 r. - Dzień Nauczyciela

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem  pani Sławomiry Jędrych, Doroty Wasek i pana Damiana Kęski. Oprawę muzyczna uroczystości przygotował pan Mariusz Chmielewski. Uroczyste  życzenia swoim pracownikom złożyła pani dyrektor  Jadwiga Sekuła. Przedstawiciele Rady Rodziców obecni również na akademii podziękowali wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud w wychowanie ich dzieci i życzyli im wytrwałości, sukcesów zawodowych i osobistych, satysfakcji z wykonywanej pracy.

Podobny obraz


28 września 2018 - VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz 3 w naszej szkole organizowany jest Dzień Tabliczki Mnożenia. 9 osobowa komisja egzaminacyjna w składzie: Krzysztof Gawroński, Julia Jarosińska, Julia Bojarska, Aleksandra Bojarska, Julia Krystkiewicz, Joanna Król, Łukasz Rotuski, Kamil Nogalski i Arkadiusz Szymański pod opieką koordynatorek p. Doroty Wasek i Sławomiry Kozłowskiej, przeprowadziła egzaminy ustne w tabliczki mnożenia. Do egzaminu przytąpiło około 90 osób, odznakę EXPERTA tabliczki mnożenia zdobyło 32 osoby. Gratulujemy!


Udział w akcji „ Sprzątanie Świata- Polska 2018”

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy we wszelkich działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. I tym razem pokazaliśmy, że zależy nam na czystej okolicy. Uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Grzegorza Dreli, pracownika Nadleśnictwa Dobieszyn i swoich nauczycielek: p. Agnieszki Pawlak, p. Sławomiry Kozłowskiej i p. Doroty Simlat porządkowali las w pobliżu Nadleśnictwa Dobieszyn. Młodzież do pracy wzięła się ochoczo, więc worki na śmieci napełniały się szybko.

A po pracy czekał odpoczynek na placu zabaw przed Nadleśnictwem i upragnione ognisko z pieczeniem kiełbasek. Były pyszne!


 

Prace porządkowe na mogiłach żołnierskich

To już tradycja naszej szkoły, że najstarsza klasa opiekuje się grobami żołnierskimi znajdującymi się w Puszczy Stromieckiej niedaleko Matyldzina. Tak było i tym razem. Do prac porządkowych wzięły się dziewczęta z klasy VIII pod opieką p. Agnieszki Pawlak. Pomogły również p. Katarzyna Gaca i p. Aneta Menducka.

  


Noc Bibliotek 2018

W ramach Nocy Bibliotek po uroczystym powitaniu i zapoznaniu z atrakcjami, nasi uczniowie obejrzeli film pt.: " Tarapaty" reż. Marty Karwowskiej. Po emisji filmu w grupach 3-osobowych przygotowali mapy skarbu, wykorzystując materiały papiernicze.

Następnie rozpoczęło się wspólne, głośne czytanie fragmentów książki pt. "Oskar i pani Róża". Zadaniem pozostałych uczestników spotkania było rysowanie ilustracji.

Kolejny punktem było wykonanie - sleeveface z ksiażką. Następnie rozwiązywali zagadki czytelnicze.

Kolejnym wyzwaniem był konkurs na najciekawszy rebus o tematyce bibliotecznej.

W ramach relaksu uczniowie rozwiązywali krzyżówki i szyfrowanki oraz czytali komiksy i świerszczyki.

Po wykonaniu wszystkich zadań, na koniec spotkania, odczytana została bajka na dobranoc, rozdane zostały drobne, słodko-papierowe nagrody i wszyscy rozeszli się do domów.


Wizyta w Nadleśnictwie Dobieszyn

            Dnia 15 czerwca 2018r. uczniowie klasy IV i VII pod opieką p. D. Kęski, p. A. Pawlak, p. S. Jędrych i p. S. Kozłowskiej wybrali się do Nadleśnictwa Dobieszyn. Głównym celem wyprawy było przybliżenie uczniom, szczególnie tym młodszym, piękna dobieszyńskiej przyrody.

            W trakcie spaceru po lesie pan leśnik Grzegorz Drela opowiadał ciekawe historie związane z Puszczą Stromiecką oraz prezentował okazy flory i fauny żyjące w leśnym ekosystemie.

Grupa odwiedziła także mogiłę żołnierską z czasów  II wojny światowej. Uprzątnięto ją,  zapalono znicze i odmówiono symboliczną modlitwę.

            Następnie udano się na plac przy Nadleśnictwie, gdzie na wszystkich czekało już wspaniałe ognisko. Pieczone kiełbaski smakowały wybornie. To był naprawdę udany dzień!



GMINNY KONKURS SPELLING i PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W konkursach wzięli udział uczniowie klas VI i VII.
Julia Krystkiewicz kl. VI zajęła I miejsce, Jakub Lusztyk kl. VII - II miejsce w konkursie Spelling, natomiast Julia Jarosińska kl. VI wyśpiewała sobie I miejsce w konkursie Piosenki angielskiej.
 

Spotkanie z Policją

24 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I-VII uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpieczeństwa w internecie, którą przeprowadzili przedstawiciele Policji.


WIELKANOCNY KONKURS W MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

Kolejny sukces plastyczny naszych uczniów. Muzeum Wsi Radomskiej zorganizowało konkurs „Tradycyjna  palma wielkanocna regionu radomskiego”.   Na konkurs napłynęło dwieście siedemdziesiąt pięć palm wielkanocnych z 48 szkół podstawowych regionu radomskiego. W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej Maja Gołąbek, w kategorii klas III-IV trzecie miejsce zajął Łukasz Jaworski uczeń klasy trzeciej. Nagrodę  pani Ilony Jaroszek- dyrektora muzeum wsi radomskiej otrzymała uczennica klasy piątej Aleksandra Koral. Uczniowie odebrali nagrody podczas uroczystej niedzieli palmowej w muzeum z rąk biskup Henryka Tomasika.


POWITANIE WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole  w tym roku to  maraton konkursów , gier i zabaw. Każda z klasa przygotował strój w kolorze wylosowanym przez reprezentanta klasy. Najmłodsi rozwiązywali krzyżówki o tematyce wiosennej, układali puzzle, wykonali strój z gazet i rzucali ringiem do celi, mieli również zjeść cytrynę. Starsi uczniowie układali piosenkę o tematyce wiosennej na dowolną melodię, robili kukły wiosny i zimy, układali przysłowia z rozsypanki wyrazowej i skakali przez ogromną skakankę. Wszyscy uczniowie dopingowali swoich wychowawców, którzy również mieli wykonać określone zadania konkursowe- malowanie portretu kolegi z zamkniętymi oczami i obieranie ziemniaka w rękawicach roboczych plastikowym nożem. Nasi uczniowie doskonale się bawili podczas swoich konkurencji, wykazali się pomysłowością, kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. Humory dopisywały wszystkim, nagrodą były cukierki-punkty zdobywane podczas każdej konkurencji.


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

            W dniu 9 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Stromcu. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Jarosińska-kl. „0”, Natalia Sumińska- kl. II, Aleksandra Zabielska- kl. II, Julia Jarosińska- kl. VI i Anita Sułkowska- kl. VII.        Do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ Warszawska Syrenka” w MGOK- u w Białobrzegach zostały nominowane : Oliwia Jarosińska i Natalia Sumińska. Julia Jarosińska i Aleksandra Zabielska otrzymały po wyróżnieniu. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ w Białobrzegach.


Spotkanie z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS

Dnia 26 lutego gościła w naszej szkole pani Lidia Nader, pracownik KRUS w Białobrzegach. Spotkała się z uczniami klas I-IV i opowiedziała naszym dzieciom jak zapobiegać wypadkom w gospodarstwie rolnym. Była pogadanka z dziećmi i film animowany. 


Obchody XII Święta Patrona Szkoły

odbędą się dnia 2 marca 2018 roku.

Godz. 930- Msza św. w kościele pod wezwaniem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Dobieszynie

Godz. 1100 -  Akademia z okazji XIII  Święta Patrona Szkoły

Na uroczystości zaprasza Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie szkoły

 

Świąteczna paczka
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  w dniach od 20.XI.2017r do 15.XII.2017r przystąpili do akcji "Świąteczna paczka".
Wszyscy chętni przynieśli wiele paczek z żywnością, z zabawkami i kosmetykami.
Zgromadzone paczki odebrał ze szkoły przedstawiciel Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.
Zebranymi paczkami zostaną obdarowani najbardziej potrzebujący mieszkańcy powiatu bialobrzeskiego.
Przystępując do akcji sprawimy, że święta Bożego Narodzenia będą magiczne i radosne również dla tych, dla których los był mniej łaskawy.
W/w akcja byla przeprowadzona pod kierunkiem p.Wandy Jaworskiej i p. Sławomiry Kozlowskiej.
 

Gminny Konkurs Piosenki Ludowej

W dniu 17 listopada uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział  w Gminnym  Konkursie Piosenki  Ludowej organizowanym przez PSP w Stromcu.

W kategorii klas I-III:

 I  miejsce zajął zespół „Dobieszyńskie słowiki”  w składzie:           

Jarosiński Jakub,  Sumińska Natalia, Zabielska Aleksandra (klasa II) z piosenką „Czerwone jagody”.

Zespół został przygotowany przez p.B.Chmielewską.

W kategorii klas IV –VII : 

Julia Jarosińska uczennica klasy VI z piosenką „Czerwone jagody” zajęła II miejsce  ,

Martyna Gołąbek uczennica klasy VII  zdobyła wyróżnienie.

Uczennice zostały przygotowane przez p.M.Chmielewskiego.

Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.


KONKURS POLONISTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W dniu 15.11.2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Mazowieckiego. Do Konkursu przystąpiło siedmioro naszych uczniów, a mianowicie: Aleksandra Bojarska( kl. VI), Julia Bojarska ( kl. VI), Julia Jarosińska (kl. VI), Julia Krystkiewicz ( kl. VI), Zuzanna Bolek ( kl. VII), Jakub Lusztyk ( kl. VII), Anita Sułkowska( kl. VII).
Przez 90 minut uczniowie zmagali się z zagadnieniami z zakresu teorii literatury, gramatyki, frazeologii i gramatyki, należało również przygotować dłuższą wypowiedź pisemną. Na efekty ich pracy czekamy z niecierpliwością.
Natomiast 17 listopada do Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego przystąpiło 9 uczniów z klas VI i VII. Uczestnicy mieli do rozwiązania 3 zadania otwarte i 7 zamkniętych.

Obchody Święta Niepodległości

13 listopada 2017 r. w naszej szkoły uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości, które jest jednym z najważniejszych świąt dla każdego Polaka. Akademię na tę okazję przygotowali uczniowie kl. VII pod opieką pani Agnieszki Pawlak.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych przez młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia miłości do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny oraz jej trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki tej lekcji patriotyzmu dzieci miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flagę i hymn traktować jako symbole naszej polskości, dumy i tożsamości.

 


Pasowanie na Ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Kniedziałowskiego w Dobieszynie  są już pełnoprawnymi uczniami.

27 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jadwiga Sekuła dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i „podpis” uczniów w kronice szkolnej.

 Ciepłe i miłe słowa skierował do dzieci Wójt Gminy Stromiec pan Krzysztof Stykowski oraz pracownik Nadleśnictwa Dobieszyn pan Grzegorz Drela. Pani dyrektor Banku Spółdzielczego w Stromcu złożyła uczniom życzenia 30 października,  gdyż z ważnych powodów służbowych nie mogła być na uroczystości.

Uczniowie otrzymali również upominki od zaproszonych gości, pani dyrektor, wychowawcy, rodziców oraz uczniów klasy siódmej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  


Sukces Julii Jarosińskiej

W piątek 13 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbył się wernisaż prac połączony z wręczeniem nagród za udział w konkursie „Pocztówka z wakacji”. Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy oraz całego powiatu białobrzeskiego. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej uczestników, popularyzacja działań plastycznych, stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, a przede wszystkim przedstawienie oczami dzieci i młodzieży tegorocznych wakacji. Na konkurs łącznie wpłynęło 274 prac. Nasza uczennica Julia Jarosińska zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI. Gratulacje!


Akcja "TULIPAN"

W dniach 16-20 X 2017r. w naszej szkole trwała akcja " TULIPAN", której koordynatorami byli opiekunowie SK LOP- p. A. Pawlak i p. D. Kęska. Głównym celem akcji było ukwiecenie terenu szkoły. Aby było nam pięknie i kolorowo na wiosnę, już jesienią musimy zadbać o nasze szkolne ogródki. 

Każde dziecko przyniosło jedną cebulkę kwiatową, a następnie przedstawiciele  klasy pod opieką swojej wychowawczyni lub wychowawcy wsadzili cebulki w ziemię. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy. 


WSPANIAŁA LEKCJA PATRIOTYZMU

Tradycją naszej szkoły są prace porządkowe na mogiłach żołnierskich pochodzących z czasów II wojny światowej. W ostatnich dniach sierpnia oraz w połowie października uczniowie klasy VII naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Pawlak odwiedzili groby  żołnierzy poległych w naszym lesie w pobliżu Matyldzina.   Uczniowie wzorowo wykonali swoją pracę, wygrabili liście i oczyścili płytę, na koniec zapalili znicze oraz  złożyli wiązankę. Była to dla nich wspaniała lekcja patriotyzmu.


Konkursy przedmiotowe

Tu znajdziesz linki do konkursów przedmiotowych:

Język polski i matematyka
https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=464

Informatyka

http://minilogia.oeiizk.waw.pl/#!/


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski przygotował akademię z okazji święta szkoły. W przedstawieniu wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Na uroczystość przybyli nauczyciele, ksiądz proboszcz, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

W części artystycznej  uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorzadu Uczniowskiego i nauczyciela muzyki skeczem,śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie glos zabrała Pani dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

 


STACHÓW
01.10.2017r. poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Wandy Jaworskiej uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Patrona Leśników Świętego Franciszka z Asyżu, które odbyły się w Stachowie koło Bud Augustowskich.                                                                                 
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny leśny posiłek.


VII ŚDTM 2017

W dniu 29 września nastąpił finał tygodnia Tabliczki Mnożenia.

Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła 82 egzaminy ustne w wyniku, czego 22 uczestników VII Światowego Dnia Tabliczki Mnozenia otrzymało Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia.

Tegoroczny tytuł zdobyli: Anita Sułkowska, Kacper Kędra, Krystian Kędra, Magdalena Stawczyk, Paulina Ofiara, Kamil Nogalski, Patryk Jarosiński, Krzysztof Gawroński, Jakub Lusztyk, Zuzanna Bolek, Michał Musiński, Sylwia Woźniak, Łukasz Rotuski, Dawid Olczak, p. Barbara Chmielewska, Dawid Bogucki, ks. Grzegorz Binięda, p. Damian Kęska, Bartłomiej Jach, Julia Bojarska, Julia Krystkiewicz, Aleksandra Bojarska.

 

Od 25 do 29 IX 2017 r. przygotowujemy się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 


Witamy na nowej szkolnej stronie - przenisienie ze strony http://pspdobieszyn.cba.pl

 

4 września 2017 rok - Inauguracja Nowego Roku Szkolego 2017/2018

godz. 9.00 - Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w kościele parafialnym

godz. 10.15 - Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 - sala gimnastyczna

 


 

Tydzień Tolerancji

Tydzień Tolerancji

lekcja historii

lekcja historii

LOP

LOP

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Cyrk

Cyrk

WMTDay

WMTDay

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018

WIOSNA

WIOSNA

Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

Konkurs

Konkurs

KRUS

KRUS

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Jasełka

Jasełka

Konkurs piosenki ludowej

Konkurs piosenki ludowej

Cyrk

Cyrk

Pamiętamy o żołnierzach

Pamiętamy o żołnierzach

Ślbowanie Pierwszaków

Ślbowanie Pierwszaków

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

KEN

KEN

DTM

DTM

zdjęcia

zdjęcia

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny