Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Wydarzenia 2019-2020

4 października - IX ŚDTM 2019

W piątek w naszej szkole przeprowadzony został Dzień Tabliczki Mnożenia. O godz. 8.00 nastąpiła Ceremonia Otwarcia ŚDTM, podczas której szkolny koordynator przedstawił program dnia i obowiazujace zasady podczas egzaminów, a pani Dyrektor uroczyście otworzyła Dzień Tabliczki Mnożenia.

Wszyscy uczniowie klas III-VIII na pierwszej lekcji przystąpili do3-minutowego egzaminu pisemnego, którzy chętnie zgodzili się przeprowadzić wszyscy nauczyciele naszej szkoły. Następnie od godziny 10.00, po wyłonieniu trzech duwosobowych Komisji Egzaminacyjnych w osobach:

  • Julia Krystkiewicz kl. VIII
  • Julia Bojarska kl. VIII
  • Dawid Olczak kl. VII
  • Joanna Król kl. VI
  • Natalia Domżał kl. VI
  • Wiktoria Lis kl. VI

wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli przystępowali do egzaminu ustnego.

Podsumowując w Akcję zaangazowanych było: 63 osoby, z których 31 zdobyło tytuł Experta Tabliczki Mnożenia 2019:)


Dzień Mamy i Taty

Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie nie zapomnieli o swoich mamach i tatusiach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili w poniedziałek 27 maja, gdy rodzice, odpowiadając na zaproszenie dzieci, pojawili się w szkole.

Mamy  i tatusiowie zostali podjęci słodkim poczęstunkiem a po części artystycznej otrzymali od swoich pociech dyplomy i medale Super Mamy i Taty.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

,,Najwyższą formą materii jest człowiek – Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia – świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania – walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki – siłami walczyć wspólnymi.”

                                                                                                          Wisława Szymborska

 

22 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI znany też jako Światowy Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

 

Z tej okazji przygotowaliśmy apel, na którym mogliśmy obejrzeć przedstawienie  pt.„Chrońmy naszą planetę”. Brali w nim udział uczniowie klasy V i VI. Było to przedstawienie bardzo ciekawe i opowiadało o losach naszej planety. Nasi koledzy z klasy VIII posadzili drzewka. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wyrobienia nawyków dbania o swoje środowisko.


Wycieczka do Warszawy

Dnia 29 marca b.r. uczniowie z klas III, V oraz VIII wybrali się na jednodniową wycieczkę do stolicy naszego kraju. Nad bezpieczeństwem grupy czuwali nauczyciele: B. Chmielewska, D. Simlat, A. Pawlak oraz D. Kęska.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem tej wizyty było rozwijanie wiedzy, współpraca z naukowcami i nauczycielami, inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Dzieci wraz z młodzieżą w miły i ciekawy sposób spędzili tam aż 4 godziny.

Następnie grupa udała się na Stadion Narodowy w Warszawie. Tam zostali oprowadzeni przez fachowego przewodnika, który pokazał uczniom cały stadion „od kuchni”.

Podczas drogi powrotnej do Dobieszyna wstąpiliśmy do restauracji na obiad.


„MAJSTERKOWO”  czyli wycieczka do Castoramy

W dniu 27 marca 2019r.  uczniowie klasy I, II, III i IV uczestniczyli w warsztatch „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Radomiu.

Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Tematem zajęć technicznych było sadzenie cebulki mieczyka. Z pomocą wykwalifikowanego pracownika Castoramy uczniowie zaprojektowali i pomalowali doniczki, a następnie zasadzili cebulki kwiatowe. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu.

Za wykonane zadania uczniowie otrzymali drobne upominki oraz doniczki z sadzonką.

Po warsztatach uczniowie klas 0, I, II, III i IV mogli spożytkować nadmiar energii w Centrum Zabaw w Hula Parku w Radomiu. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji, ale nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z minipojazdów, armatek na piłeczki, basenów z piłeczkami oraz trampoliny. W sali znajdował się również kącik malucha, w którym można było odpocząć. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł z niego skorzystać.


KINO  W  SZKOLE

14 marca 2019r. w szkole gościło kino „objazdowe”. Uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Nie mówcie do mnie tato”.


Cyrk

18 marca 2019r. w murach naszej szkoły odbyły się pokazy cyrkowe. Było wiele atrakcji , dzieci uczestniczyły w pokazie niektórych sztuczek cyrkowych.


KONKURS   RECYTATORSKI

11 marca 2019r.uczniowie naszej szkoły:

Oliwia Jarosińska  klasa I,

Natalia Sumińska klasa III

Aleksandra Zabielska  klasa III

Dominik Hołuj  klasa IV

 wzięli udział w Gminnych Eliminacjach „Małego Konkursu Recytatorskiego” i  Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Laureatem została Natalia Sumińska, która reprezentowała naszą szkołę na Eliminacjach Powiatowych w dniu 10 marca 2019r.


Pierwszy Dzień Wiosny

W ramach obchodów powitania wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował "Wiosenny Maraton", który polegał na wykonaniu wielu ciekawych zadań przez uczniów poszczególnych klas. Kolorowe Drużyny, pod opieką wychowawców, miały za zadanie np. :  rozwiązać arytmetyczną zagadkę, zakodować drogę świstaka, nakarmić się z zasłoniętymi oczami, odnalezienie przysłów wiosennych na QR-codach, czy ułożyć wiersz o wiośnie. Podczas dwugodzinnej zabawy było dużo radości, na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła klasom pamiątkowe dyplomy i ogłosiła nadejście Wiosny 2019.


Dzień Kobiet

W piątek 8 marca, na 2 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, w którym uczniowie z klasy ósmej zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Mogliśmy zasiąść na widowni popularnego niegdyś programu „Randka w ciemno” i podziwiać trudne wybory wybierających osób. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę specjalnie dla wszystkich kobiet w naszej szkole.

Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny. 


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Zabawa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Starsi i młodsi uczniowie czekali na to wydarzenie w tym roku aż do ubiegłej soboty. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na corocznie organizowaną przez Radę Rodziców w karnawale zabawę.

Zabawa choinkowa to nie tyko dyskoteka. Tradycją corocznych balów są liczne konkursy i zabawy tak, więc tańczyliśmy z balonami, krzesełkami, konkurowaliśmy w zawodach na słowa,  a na koniec wybraliśmy królową i króla balu. Zostali nimi Julia z "zerówki" oraz Kacper z kl. VIII.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach pożegnali się. Kolejna zabawa choinkowa za nami.


UROCZYSTOŚCI W LIPIE
W piątek 15 lutego 2019 r Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Wanday Jaworskiej  uczestniczył w uroczystych obchodach 155 rocznicy bitwy pod Lipą, która została stoczona 15 lutego 1864 roku podczas Powstania Styczniowego.
Udział w tej uroczystości był dla uczniów prawdziwą lekcją historii.  

Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klas 0, I i IV pod kierunkiem wychowawców i wraz z rodzicami przygotowali przedstawienie oraz poczęstunek dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.


„Sztuczna Krowa”

Firma  „Junior – mleko i owoce w szkole” dostarczająca mleko i przetwory mleczne do naszej szkoły, udostępniła sztuczną krowę, która można doić. Pełnowymiarowa atrapa stanęła na korytarzu i nasi uczniowie mieli szansę ją wydoić. Sztuczne zwierzę okazało się wielką atrakcją dla dzieci. Większość uczniów skorzystało z tej okazji. Akcja ta ma na celu wzbudzić zainteresowanie krową jako użytecznym dla ludzi zwierzęciem hodowlanym.


Na spotkanie z zawodem...

Uczniowie klas VII i VIII wybrali się w b.m. do miejscowego sklepu, gdzie Pani Iwona Szymańska opowiedziała o zawodzie ekspedientki i handlowca oraz do Ośrodka Zdrowia, gdzie Pani Małgorzata Gos przybliżyła pracę pielęgniarki.  


Zimowe spotkanie z Policjantem

15 stycznia b.r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Sierżant sztab. Sebastian Tępiński przeprowadził zajęcia dla grupy dzieci młodszych nt. Bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz zajęcia dla uczniów klas starszych przybliżające zawód policjanta w ramach doradztwa zawodowego.

Pan Policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił sie na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać sie na kuligu.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję i prezentacje filmowe, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

 


Obchody 100-lecia odzyskania przez Polske Niepodlegości w Nadleśnictwie Dobieszyn

21 grudnia 2018 r poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach 100-lecia  odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w odsłonięciu głazu pamiątkowego na placu Nadleśnictwa Dobieszyn.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny i leśników, która odbyła się w kościele w Dobieszynie.
Następnie wszyscy przemieścili się do Nadleśnictwa Dobieszyn, gdzie na placu nastąpiło uroczyste odsłonięcie pamiątkowego głazu.
Uroczystość była wspaniałą lekcją historii.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobieszynie

serdecznie zapraszają

CAŁĄ  SPOŁECZNOŚĆ  LOKALNĄ  

na Jasełka bożonarodzeniowe i wieczór kolęd i pastorałek,

które odbędą się 18 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00

na sali gimnastycznej w naszej szkole.


Realizacja projektu UNICEF "V edycja Wszystkie Kolory Świata"

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza w Dobieszynie ratują dzieci na świecie!

Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza w Dobieszynie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana
w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Nasza szkoła zaplanowała następujące działania:

  • zajęcia dla uczniów przybliżające tematykę akcji Wszystkie Kolory Świata;
  •  wieczór kolęd z Jasełkami dla społeczności lokalnej, podczas którego wystawione zostaną do adopcji przygotowane laleczki;
  • w akcji wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.


Mikołajkowy wyjazd do Radomia

W dniu 12 grudnia 2018r. 44 uczniów klas I,II,III i V pod opieką wychowawców wzięło udział w wycieczce do:

  1. Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, gdzie zapoznali się z pracą strażaka, sprzętem. Mieli możliwość ubrać się w strój strażaka i posiedzieć w wozie strażackim.
  2. Fabryki Bombek w Radomiu- odbyły się warsztaty, na których zostało pokazane jak powstają szklane bombki. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało bombkę z własnym imieniem.

Uczniowie zobaczyli też dekoracje bożonarodzeniowe w Radomiu i zrobili sobie zdjęcia  na tle tych dekoracji.

Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

zaś 11 grudnia b.r. uczniowie klas IV, VI, VII, VIII spędzili Mikołajki w Kręgielni w Galerii Rossa w Radomiu. Sześć drużyn próbowało pobić rekord kręgielni. Po "zawodach" spacerkiem przeszli na małe co-nieco w Galerii Słonecznej.


Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Kolor niebieski królowa w tym dniu w naszej szkole. Każda klasa uczestniczyła w zajęciach poświęconych prawu do ochrony przed przemocą.

 


 „ZŁOTÓWECZKA DLA PIESECZKA”

 

W listopadzie w naszej szkole odbyła się kolejna akcja zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu zorganizowana przez uczniów klasy VII. Kolejna już edycja zakończyła się pełnym sukcesem.

Zebrano:

  • 88,16 zł
  • 9 puszek z karmą dla psów i kotów
  • 16,5 kg suchej karmy dla psów i kotów
  • 3 batony (karma dla zwierząt)
  • 1 koc

 

W ramach akcji zebrano również pieniądze na łączną kwotę 88,16zł, co pozwoliło na zakup: 2 worków po 9kg karmy suchej dla psów.

Wszystkie artykuły zostały przekazane podopiecznym radomskiego schroniska. Ofiarodawcom serdecznie w ich imieniu dziękujemy.

     


Andrzejki

27 listopada w naszej szkole SU zorganizował zabawę Andrzejkową  pod opieką Sławomiry Jędrych, Damiana Kęski  i Doroty Wasek. Były tradycyjne wróżby andrzejkowe – lanie wosku, kubeczki, zapałki, kolorowe karteczki. Nie zabrakło zabaw i konkursów tanecznych. Uczniowie świetnie się bawili w rytm najnowszych przebojów muzycznych w sali udekorowanej motywami andrzejkowymi.


Poczet sztandarowy na uroczystosciach w Gminie

14 listopada 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Wandy Jaworskiej uczestniczył w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowanych przez Urząd Gminy w Stromcu.
W trakcie uroczystości została odsłonięta  i poświęcona pamiątkowa talica umieszczona na budynku Urzędu Gminy.
Uroczystość ta była wspaniałą lekcją historii.

Kartka dla Niepodległej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie „Kartka dla Niepodległej”. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac graficznych i literackich.  Panie Sławomira Jędrych , Agnieszka Pawlak i Dorota Wasek odpowiedzialne za przebieg konkursu w szkole, wybrały najlepsze prace naszych uczniów i wysłały do organizatora.

Wycieczka do Centrum Kopernika

Wycieczka do Centrum Kopernika

Wycieczka do Powsina

Wycieczka do Powsina

Jak nie czytam? Jak czytam!

Jak nie czytam? Jak czytam!

Dzień mamy i taty

Dzień mamy i taty

Warszawa

Warszawa

Majsterkowo

Majsterkowo

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

krus

krus

styczeń

styczeń

spotkanie z policjantem

spotkanie z policjantem

wycieczka Mikołajki

wycieczka Mikołajki

WKŚ

WKŚ

ZAŁĄCZNIKI:

								

Załącznik

Utworzono dnia 03.10.2019, 21:33

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny