Październik

Apel z okazji właczenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie

19 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor i nauczycielami uczestniczyli w uroczystym apelu  z okazji włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie.
Uroczystość odbyła się na placu przed strażnicą OSP w Dobieszynie.
Uroczystość uświetniły występy uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy II, III, IV i VIII zaśpiewali piosenki o tematyce strażackiej i nie tylko.
Młodzi strażacy - uczniowie klasy II, III, IV, V i VI przygotowali pod kierunkiem p. Kamila Sumińskiego wystąpili w scenkach z zakresu udzielania pierwszej pomocy i umiejętności gaszenia pożarów.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

11 października 2019 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz  uczniowie. Corocznie zapraszani są również pracownicy oświaty, którzy przebywają na zasłużonej emeryturze i również w tym roku zaszczycili nas swoją obecnością.

W części artystycznej  uczniowie z klasy VIII oraz przedstawiciele z  klasy IV – VII pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego i nauczyciela muzyki, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Sławomira Jędrych, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Wycieczka do Dzielnicy Filmowej

2 października 2019 r. 44 osobowa grupa uczniów klas 0 – V pod opieką p.B. Chmielewskiej, W. Jaworskiej, A. Menduckiej, A. Pawlak, A.Banasik wzięła udział w wycieczce autokarowej do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym.

Jest to miejsce, w którym znajdują się samochody i roboty filmowe, strefa militarna, strefa Jurassic Park z dinozaurami, latający ford Harrego Pottera. Dzieci mogły wsiadać do samochodów, podziwiać roboty, motocykle. Na ścieżce Discovery obejrzały przyrodę z gigantycznymi grzybami, ludziki z żołędzi nawiązujące np. do Romea i Julii.

Największą atrakcją była strefa zabaw – Małpi gaj, bajkowe domki, gry planszowe XXL, plac zabaw i park trampolin.

W restauracji „Leśna” zjadły kiełbaskę z grilla, a na koniec zakupiły sobie pamiątki.

Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Poczet sztandarowy na uroczystościach w Stachowie

6 października 2019r poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Patrona Leśników Świętego Franciszka z Asyżu. Uroczystość odbyła się w Stachowie koło Bud Augustowskich.

4 października - Noc Bibliotek w szkole

Piątkowe popołudnie w dobieszyńskiej podstawówce upłynęło pod znakiem Nocy Bibliotek i hasłem "Znajdźmy wspólny język". W zajęciach wzięło udział 12 uczniów z klas II - VII. Uczestnicy spotkania obejrzeli film "Ptys i Bill", który był tematem ciekawej dyskusji oraz wykonali piękne kartki o tematyce - zawody wkonywane nocą. Układali wierszyki i czytali ksiażki.Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do ksiażkek i naklejki.

Pokazy Fizyczne i Chemiczne

Święto Pieczonego Ziemniaka z Matematyką