W ramach akcji Razem na święta

uczniowie naszej szkoły podjeli się równych zadań w zespołach klasowych:

Uczniowie klasy IV wykonali kartki świąteczne i z życzeniami bożonarodzeniowymi przekazali swoim sąsiadom i przyjaciołom.

kartki kl. IV

Digital Youth Forum 2020 online, 11 grudnia

DYF to impreza dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych zorganizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Poświęcona jest edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Wydarzenie prowadzone jest online.

W tym roku reprezentanci naszej szkoły wezmą po raz pierwszy udział w tej Konferencji. Nasza szkoła została wyróżniona i jako jedna z 300 w całej Polsce otrzymała materiały dla uczniów.

DYF2020

Już po...

Uczniowie klasy VII wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu młodych Digital Youth Forum. Tematem wydarzenia były m.in. media społecznościowe, kreatywne wykorzystywanie mediów i krytyczne myślenie oraz trudny temat dyskryminacja.

Oprócz ciekawych wykładów, prezentacji i koncertu Aniki Dabrowskiej, było też miejsce na dyskusję w klasie oraz wywiady z uczniami. Oto niektórzy prelegenci:

KONKURS O ŚW. MIKOŁAJU

zapraszamy do zabawy

Kliknij tu :)

Merry Christmas

Dziękujemy za udział w Konkursie Mikołajkowym. 19 osób rozwiązało zadania. Najszybciej i bezbłędnie odpowiedzieli na pytania:

1. Ania Walczyk
  2. Dominik Hołuj
  3. Paweł Król

Gratulacje!

5 grudnia

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej. Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. Potem w XVIII I XXI wieku zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne. Nie oznacza to, że ludzie wcześniej sobie nie pomagali. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał większego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych prowadzonych przez wiele organizacji.

Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz innych osób, organizacji, instytucji działających dla społeczeństwa. Od roku także u nas w szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń”. Należą do niego uczniowie klas starszych, którzy uczestniczą w wielu akcjach i przedsięwzięciach na terenie szkoły i poza nią.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

dzień_wolontariusza

Kochani! Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

ZAŁĄCZNIKI:

Zaświadczenie o udziale w Konferencjii DYF2020