Kwiecień

24 kwietnia przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI MŁODZIEŻY. Choć to święto młodzieży, to jego „staż” zdecydowanie zalicza się do kategorii wiekowej seniorów. Po raz pierwszy obchodzono je bowiem w 1957 roku na wniosek Światowej Federacji Młodzieży Demokratycznej.

Celem świeta jest zjednoczenie młodzieży z całego świata wokół idei sprawiedliwości, wzmocnienia współpracy miedzynarodowej, rozwoju dialogu oraz integracji młodych ludzi popzrez zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społecznosci lokalnej, wymiany poglądów oraz przedstawienie pomysłów i sugestii dotyczących kwestii młodzieży w danym kraju.

W naszej szkole solidarność z młodymi ludźmi zaakcentowaliśmy poprzez  wysyłanie kolorowych balonów na czatach społecznosciowych używanych podczas zdalnego nauczania.

DZIEŃ ZIEMI

Szanowni Państwo, Przypominamy i serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on – line “Dzień Ziemi” w Ministerstwie Klimatu, które odbędą się w dniu dzisiejszym w godzinach od 11.40. - 13.45.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50 edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlo „Filmujemy!”).

Warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” odbywają się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słonce”, a ich organizatorami są wspólnie Ministerstwo Klimatu, Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, przede wszystkim z klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do aktywnego udziału Państwa uczniów. W załączeniu więcej informacji na temat warsztatów.

Zapraszamy 22 kwietnia!

Z poważaniem,
Radosław Żuk
Prezes Fundacji BOŚ

Wiadomość wysłana przez:
Fundacja Banku Ochrony Środowiska
Żelazna 32, 00-832 Warszawa
postawnaslonce@fundacjabos.pl

W warsztatach wzięło udział pięciu uczniów klasy VIII z naszej szkoły.