Światowy Dziań Pluszowego Misia - 25 listopada

Ten dzień ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Z tej okazji, zrób przyjemność swojemu Misiowi i namaluj jego portret.

Fotografię prześlij jutro (25 XI 2020 r.) do swojej wychowawczyni. Najpiękniejsze Misiule będą ozdobą naszej galerii;)

11 LISTOPADA  "Szkoła pamięta"

W związku z obchodami Narodowego Swięta Niepodległości i kolejną edycją akcji "Szkoła pamięta", w szkolnej galerii, przygotowana została wystawa prac plastycznych pt. "Zraniona do serca dna, Ojczyzno ma". Prace prezentują uczniowie klas II i V. Najmłodszą społeczność szkolną, reprezentowały dzieci z grupy OA. Uczniowie wykonali również kotyliony, oraz dzięki projekcji filmu "Z albumu dziadka - Historia Józefa Piłsudskiego", przybliżyli sobie życiorys i najważniejsze dokonania jednego z twórców polskiej niepodległości.

Prace w Naszej Galerii

MIĘDZYNARODOWY   DZIEŃ  TOLERANCJI  -

przypada na dzień 16 listopada – to święto szacunku, akceptacji a także uznania bogactwa i różnorodności kultur na świecie.

Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza międzyklasowy konkurs na najciekawszy plakat i hasło związane z tym świętem.

Konkurs przeznaczony jest dla klas IV – VIII. Prace proszę przesłać do wychowawców do dnia 16.11.2020r. Technika i forma prac dowolna.

TOLERANCJA TO SZACUNEK DLA WOLNOŚCI INNYCH LUDZI,

ICH MYŚLI I OPINII ORAZ SPOSOBU ŻYCIA”.

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w celu upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918).

W tym dniu odświetne ubranie przystrajamy kotylionem w barwach narodowych, śpiewamy hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego spedzamy czas z rodziną, możemy również wybrać się na wirtualne zwiedzanie z Panią Małgorzatą Kożuchowską do Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie.

We wtorek 10 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, w grupach, odśpiewali hymn narodowy oraz wykonali kotyliony, z którymi pozowali do wspólnych zdjeć.

11 listopada

ZAŁĄCZNIKI: