Jedyna taka Orkiestra!!!

29 stycznia 2021 roku zabrałam z sali swojego oddziału przedszkolnego stacjonarną puszkę WOŚP po to, aby w niedzielę oddać ją do rozliczenia w radomskim sztabie Orkiestry. 29. Finał był wyjątkowy – bez tłumów na ulicach, bez połowy uczniów w szkole. Miałam obawy, czy to się uda, czy jest sens, ale trwały one tylko chwilę, bo pomaganie ma sens. Nie liczy się kwota, liczy się gest a tego nie zabrakło dzieciom z oddziałów przedszkolnych, klas I-III oraz pracownikom szkoły.

Przy rozliczaniu puszki serce biło mi niesamowicie mocno. Gdy zobaczyłam ostateczną kwotę, w oczach pojawiły się łzy szczęścia – 479,59 zł! Zeszłoroczny rekord, przy pełnej szkole, został pobity o ponad 100 zł!

Chciałam podziękować przede wszystkim Rodzicom dzieci, które uczęszczały w tym czasie do szkoły oraz wszystkim pracownikom za ogromne wsparcie. Dzięki Wam wierzę, że pomaganie naprawdę ma sens!

Mamo, tato nie pal proszę…..

- to tytuł akcji w ramach której uczniowie naszej szkoły mięli ułożyć krótkie wierszyki, rymowanki, mające zachęcić bliskie im osoby do walki z nałogiem.

A  oto wyróżnione prace i próbki naszych literackich talentów

Oliwia Jarosińska KL III

„ Mamo tato nie pal proszę’’

Nie pal proszę mamo , tato,

Chcę być zdrowy! Co wy na to?

Wąchać chcę na łące kwiaty,

A nie dymek z fajki taty.

Chcę by mama długo żyła ,

Papierosów nie paliła!

Jeśli szczerze mnie kochacie

To palenie dziś rzucacie!!!

Nikola Adamska KL II

Mamo, tato nie pal proszę,

Bo stracimy wszystkie grosze.

Przestań mamo, przestań tato,

Coś innego kupisz za to!

Nie pal proszę

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego.

W ramach tegorocznej inicjatywy zajęć informatyki i godzin wychowawczych zorganizowane zostaną:
• Zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. I-IV na temat: zgubnego wpływu nadmiernego korzystania z technologii na co dzień; zagrożeń, z którymi można spotkać się korzystając z internetu i jak sobie z nimi radzić; Co to jest higiena cyfrowa i jak o nią dbać?
• Rozmowy z uczniami kl. V-VIII na temat wad i zalet zdalnej nauki.
• Konkurs w ramach którego uczniowie kl. 0-III wykonają Strażnika Internetu z różnych materiałów;
• uczniowie kl. IV-VIII wymyślą hasło propagujące bezpieczne korzystanie z Internetu.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI) 2021

WOŚP