XIII Święto Patrona szkoły

Dzień 2 marca 2018 r. był pełen emocji. I choć za oknem było mroźno, my nie czuliśmy zimna. Tego dnia bowiem nasza szkoła obchodziła XIII Święto Patrona. W tym roku przyświecała mu myśl Cypriana Kamila Norwida „Aby wyznaczyc drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło!"

Uroczystość rozpoczęła się mszą w miejscowym kościele. Następnie wszyscy przemaszerowali do szkoły. Tu na korytarzu głównym w kąciku Patrona – ks. Kazimierza Kniedziałowskiego – Pani dyrektor w asyście społeczności szkolnej uroczyście złożyła kwiaty. Program artystyczny zaprezentowano na sali gimnastycznej. Uczennica Julia Krystkiewicz przypomniała zebranym informacje biograficzne o ks. Kazimierzu Kniedziałowskim, które wzbogacone zostały deklamowanie wierszy i występami wokalnymi uczniów klas VI-VII.

Odśpiewano także piosenki patriotyczne, a uczniowie klas I-III zatańczyli do piosenki „Chrześcijanin tańczy”.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Kolejne Święto Patrona już za rok, ale o ks. Kazimierzu Kniedziałowskim wszyscy w szkole pamiętają na co dzień, spoglądając na Jego portret wiszący w holu.

Święto Patrona

Utworzono dnia 06.03.2018, 16:48