Jasełka dla społeczności lokalnej 2023

Utworzono dnia 05.12.2023
„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.
Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem.
Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy w we wtorek 19 grudnia br. za przyczyną uczniów naszej szkoły oraz nauczycielki języka polskiego - Agnieszki Pawlak, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Niezmiernie miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów.
Przedstawienie, które emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem.
Po części artystycznej Dyrektor szkoły oraz goście pochwalili występ młodych artystów oraz złożyli obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Miłym akcentem dla młodych aktorów były słodkie upominki, które przywieźli zaproszeni goście.
" Jezus się narodził, leży dzisiaj w żłobie.
Swoją wielką miłość chce zostawić tobie.."

19 grudnia 2023 r. o godz. 16.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ NA JASEŁKA