ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH KORKÓW DLA CHORYCH DZIECI

Od października 2019 r.w naszej szkole jest prowadzona akcja zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na pomoc chorym dzieciom. Osobą, której będziemy pomagać jest mały Krzyś z Radomia.

Chłopiec urodził się 26 maja 2015 r. z wyrokiem nieustającego bólu. Krzyś cierpi na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobe genetyczną EB (Epidermolysis bullosa) – pęcherzowe oddzielanie naskórka.  Nawet naturalny odruch zaciśnięcie dłoni powoduje powstawanie ran podobnych do oparzeń 2 i 3 stopnia. Krzysia czeka ciągła walka z bólem, walka o w miarę normalne życie. Kwestia jedzenia, chwytania, chodzenia to wszystko jest związane po prostu z cierpieniem. Rany pojawiają się również w jamie ustnej i przełyku. Chłopiec jest cały czas w specjalnych opatrunkach, które zabezpieczają jego skórę przed urazami. Nie ma w Polsce ośrodka, który zajmuje się chorymi na EB. Krzyś niedługo jedzie do EB Haus Austria. Dzisiaj miesięczna pielęgnacja kosztuje ponad 6 tys. zł. Koszty są ogromne, ale dzięki niezwykłej dobroci ludzi wszystko jest możliwe.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki i przeliczone dostarczyć do naszej szkoły. My przekażemy je potrzebującym.

Na zakończenie akcji najaktywniejsze klasy wyróżnimy dyplomami. Nakrętki zbieramy od października 2019 r.  do maja 2020 r.