Utworzono dnia 03.05.2021

Obchody Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia niemal na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.            Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji z powodu pandemii koronawirusa musiało przenieść się do świata wirtualnego.

Obawiałam się, że i w naszym oddziale w ten sposób będą musiały się odbyć zaplanowane przeze mnie działania. Na szczęcie przedszkolaki wróciły do zajęć stacjonarnych i o ekologii mogliśmy uczyć się tak, jak każdy z nas to lubi – nie przed ekranem komputera.

Do Dnia Ziemi przygotowywaliśmy się cały tydzień. Na zajęciach utrwaliliśmy sobie pojęcia związane z ochroną środowiska, wykonaliśmy plakaty na temat „Moja planeta ziemia” oraz wspólnie uczyliśmy się segregować śmieci. Na takich ekologicznych spotkaniach nie mogło zabraknąć również zabaw i piosenek dotyczących ochrony przyrody. Ale to nie wszystko, uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było sprzątanie najbliższej okolicy – ogródka, łąki, lasu oraz konkurs plastyczny „Eko-zabawka”. Nasi mali ekolodzy wykazali bardzo duże zainteresowanie otoczeniem, w którym żyją i chętnie uczestniczyli we wszystkich działaniach proekologicznych, dlatego istotne jest rozszerzanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz nauka życia w zgodzie z przyrodą.

Oczywiście wszystkie prace naszych przedszkolaków zostały nagrodzone.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

GALERIE:

Sprzątanie świata