Przygoda z alpakami

Utworzono dnia 01.07.2021

„Przygoda z alpakami”alpaka

Podczas gdy cała szkoła 25 czerwca żegnała rok szkolny 2020/2021, odział przedszkolny 0 „a” wyjechał na wycieczkę do Myśliszewic na „Ranczo Emocji”.

Ledwo co zdążyły opaść emocje po naszym zakończeniu roku, spotkała nas kolejna niesamowita przygoda. Chyba nie było dziecka, które nie wstałoby skoro świt, ponieważ nie mogło doczekać się spotkania z alpakami. Nie ma co się dziwić, bo to naprawdę urocze i przesłodkie stworzenia.

Najpierw trochę o nich opowiedziała nam pani Wiktoria. Poinstruowała nas, jak się prowadzi alpaki, jak należy je głaskać (alpaki nie lubią głaskania po głowie), jak do nich podchodzić (nie można od tyłu, bo mogą kopnąć). Ciekawostką jest, że te zwierzęta nie mają na górze zębów, tylko same dziąsła, mają je tylko na dole. Z tego powodu długo żują swój pokarm i dlatego nazywamy je przeżuwaczami. Z kolei wełna alpak jest niezwykle miękka i ciepła. Alpaki strzyże się jak owce oraz… odkurza dmuchawą do liści.

Później nadszedł długo wyczekiwany moment – zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – akurat tak się złożyło, że dziewczynek i chłopców – i mogliśmy ruszyć na spacer. Każdy z nas miał pod opieką swoją alpakę: Diega, Dyzia, Dina albo Czarka. To była naprawdę super przygoda!

Na zakończenie pobytu na Ranczo, odbyło się ognisko. Własnoręcznie upieczone kiełbaski smakowały wybornie!

Czas minął nam stanowczo za szybko. Na szczęście zdążyliśmy przed deszczem. Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu.

Przygoda z alpakami

Utworzono dnia 01.07.2021, 19:11